47935
post-template-default,single,single-post,postid-47935,single-format-standard,stockholm-core-1.2.1,select-theme-ver-5.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
przygotowania_do_slubu (2)

4 powody, dla których warto fotografować przygotowania do ślubu

Ślub i wesele to wydarzenia poprzedzone wielomiesięcznymi przygotowaniami. Poszukiwanie idealnej sali, wybór sukni i garnituru, tworzenie menu, obmyślanie wystroju i niespodzianek dla gości i wreszcie przygotowania w dniu ceremonii. Te i wiele innych wydarzeń poprzedzających punkt kulminacyjny mają niebagatelne znaczenie dla budowania atmosfery i szczególnego charakteru wydarzenia. Coraz więcej osób chce, aby i one zostały upamiętnione w odpowiedni sposób i decyduje się zamówić u fotografa sesję przedślubną.

1. Naturalny charakter fotografii

Nietrudno jest zrobić efektowne zdjęcia, kiedy Państwo Młodzi są już w „pełnym rynsztunku”, wystrojeni i w 100%-ach gotowi, by powiedzieć sobie sakramentalne „tak”. To właśnie takie fotografie znajdą potem swoje miejsce w ramkach, w reprezentacyjnej części salonu czy w sypialni. Okazuje się jednak, że dla coraz większej liczby osób, w tym także i weselnych gości, o wiele ciekawsze jest co, co dzieje się „za kulisami”. Podczas przygotowań moja dyskretna obecność nie jest tak krępująca, jak to ma miejsce już w czasie części oficjalnej, więc wszyscy bohaterowie zdjęć zachowują się bardziej naturalnie. Pochłonięci ostatnimi przygotowaniami, zachowują się bardziej spontanicznie, a to sprzyja robieniu ciekawych, oryginalnych zdjęć.

przygotowania_do_slubu (3)

2. Emocje przed ślubem warte uwiecznienia

Te chwile, które chce się pamiętać, to momenty największych wzruszeń i zachwytów. Łzy w oczach mamy, która widzi swoją córkę w białej sukni, i ściśnięte gardło taty udzielającego błogosławieństwa – dzięki sesji z przygotowań do ślubu takie kadry mogą zostać uchwycone i na zawsze zapisane w pamięci. Jako doświadczony fotograf potrafię umiejętnie i z wyczuciem, bez nadmiernej ingerencji, oddać atmosferę pełnego ekscytacji oczekiwania. Na takie zdjęcia patrzy się potem z ogromną przyjemnością.

3. Zapamiętanie każdego szczegółu

W zgiełku i nerwowości, jakie panują przed wyjazdem do kościoła lub USC, gościom i przyszłym małżonkom może umknąć wiele ciekawych detali. Rolą fotografa jest uchwycenie ich. Piękne kadry prezentujące garderobę i dodatki pary młodej oraz szczegóły dekoracji stołów, potraw, menu i innych drobiazgów będą również stanowiły wspaniałą ozdobę albumu ze zdjęciami ślubnymi. Warto również uwiecznić wygląd zaproszeń ślubnych oraz wnętrza i okolicę miejsca, w którym odbywa się przyjęcie weselne. Często jest tak, że Państwo Młodzi, pełni emocji i bardzo zaaferowani swoimi gośćmi, nie dostrzegają wielu rzeczy, a dzięki sesji przedślubnej wiele z nich zostanie zachowanych.

przygotowania_do_slubu

4. Zdjęcia najbliższych

Bohaterami sesji przedślubnych są – co oczywiste – państwo młodzi, ale bardzo ważnymi aktorami są także ich najbliżsi. Nie raz i nie dwa okazało się, że to właśnie wśród zdjęć z przygotowań do ślubu znalazły się takie o szczególnej wartości emocjonalnej dla małżonków, jak np. fotografia z ukochaną babcią, która ze względów zdrowotnych nie mogła uczestniczyć w weselu.

Sesje przedślubne to dla mnie zawsze duże wyzwanie, ale i wielka przyjemność. Aby współpraca układała się dobrze dla obu stron, zachęcam do umówienia się na wcześniejszą rozmowę w celu omówienia swoich pomysłów i wizji.

przygotowania_do_slubu (4)