47944
post-template-default,single,single-post,postid-47944,single-format-standard,cookies-not-set,stockholm-core-1.2.1,select-theme-ver-5.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
jak_przygotowac_sie_do_sesji_slubnej_03

Jak przygotować się do sesji ślubnej? Porady

Choć nie wszystkie świeżo poślubione pary się na nią decydują, sesje ślubne i tak cieszą się bardzo dużą popularnością. Ja radzę, aby wykonywać je w przeciągu kilku dni po uroczystościach, kiedy emocje są jeszcze żywe, ale stres zupełnie już zniknął i można podejść do całego przedsięwzięcia na luzie i z dużym dystansem. Nie znaczy to jednak, że nie trzeba się do niej przygotować. Jak to zrobić? Oto kilka porad od doświadczonego fotografa.

Omówcie swoje pomysły z fotografem z odpowiednim wyprzedzeniem

Właściwie nie tyle jest to porada, co wręcz konieczność. Szczególnie jeśli sesja ma mieć oryginalny charakter i odbywa się w plenerze bądź innym, oryginalnym miejscu. Pozwoli to obu stronom najlepiej zorganizować się na realizację tego przedsięwzięcia i przygotować wszystkie potrzebne rzeczy. Często w trakcie omawiania pomysłu okazuje się, że ze względów technicznych bądź innych nie będzie możliwe zrealizowanie go w takim kształcie, jaki wymarzyli sobie młodzi. Aby uniknąć rozczarowań, warto skorzystać z gromadzonej latami wiedzy i doświadczenia fotografa, który najlepiej podpowie, jakie zamysły warto wcielić w życie, a których lepiej nie forsować. Wierzcie mi na słowo – to naprawdę dobra rada.

jak_przygotowac_sie_do_sesji_slubnej_02

Sesja ślubna – a co z pogodą?

Kwestia pogody nierzadko spędza sen z powiek osobom decydującym się na sesję ślubną w plenerze. Deszcz, silny wiatr albo inne niespodziewane zjawiska atmosferyczne potrafią pogrzebać najbardziej śmiałe plany fotograficzne. Właśnie dlatego tak ważne jest, by opracować plan awaryjny. Trzeba brać pod uwagę, że pogoda może pokrzyżować pierwotne plany i obmyślić, co można zrobić, jeśli taki scenariusz się sprawdzi. Dobrym rozwiązaniem może być znalezienie takiego miejsca na sesję, w którym znajdują się ładne zabudowania, z których w razie potrzeby można skorzystać i się po prostu w nich schować przed ulewą.

jak_przygotowac_sie_do_sesji_slubnej_02

Pamiętajcie, aby zabrać ze sobą potrzebne rzeczy

Na zdjęciach z sesji ślubnej państwo młodzi chcą – co zrozumiałe – wyglądać perfekcyjnie. Ważne jest zatem, aby spakować ze sobą wszystkie rzeczy potrzebne do wykonania poprawek makijażowych czy fryzury. Jeśli sesja ma mieć miejsce na górskim szczycie, to wiadomym jest, że panna młoda nie będzie się na niego wspinać w swoich ślicznych pantofelkach, a pan młody w eleganckich półbutach. Trzeba pomyśleć o takich drobiazgach, jak zmienne obuwie, zapasowe rajstopy, gadżety potrzebne do zdjęć, kosmetyki odświeżające czy wreszcie butelka wody.

Wybierzcie dogodny termin sesji ślubnej

Aby sesja ślubna wyszła dobrze, potrzebne jest nie tylko dopięcie wszystkich spraw technicznych, ale tez dobry humor i odpowiednie nastawienie głównych jej bohaterów. Jeśli zatem na głowie macie jeszcze wiele niezałatwionych, ważnych spraw, to nie jest to dobry czas na tego rodzaju zdjęcia. Macie czuć się swobodnie, być wypoczęci, odstresowani i nastawieni tylko i wyłącznie na dobrą zabawę. Wszystkie kłopoty i napięcia niestety wyjdą na zdjęciach, więc na sesję ślubną koniecznie trzeba wziąć ze sobą dobry nastrój!

jak_przygotowac_sie_do_sesji_slubnej_03