47796
post-template-default,single,single-post,postid-47796,single-format-standard,stockholm-core-1.2.1,select-theme-ver-5.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
5_miejsc_na_sesje_w_plenerze

5 najlepszych miejsc na sesję ślubną w plenerze

Aranżowane sesje ślubne to bardzo romantyczna i piękna pamiątka z tego najważniejszego dla wielu ludzi dnia w życiu. Państwo młodzi mają podczas nich okazję do zaprezentowania swojej prawdziwej natury, ale też wspólnych pasji i zainteresowań poprzez wybór scenerii i aranżacji. Wiele świeżo poślubionych par decyduje się na wykonanie sesji w plenerze. Istnieje mnóstwo wspaniałych miejsc idealnie nadających się do realizacji takiego przedsięwzięcia. Oto mój subiektywny wybór.

Góry

Góry są piękne o każdej porze roku. Wspaniałą sesję ślubną można w nich wykonać zarówno latem, gdy stoki pysznią się soczystą zielenią, jak i jesienią, gdy feeria barw jest nie do opisania. Zimowe sesje w górskiej scenerii także robią wrażenie, ale wymagają już dużo więcej przygotowań i przemyśleń. Wszak dostanie się na ciekawy punkt widokowy wymaga sporo wysiłku, a suknia ślubna i ślubny garnitur to nie są stroje idealne do takich wędrówek. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych, szczególnie że sesja ślubna to ma być pamiątka na całe życie. Musi zatem być wyjątkowa i na tyle, na ile to możliwe, zgodna z marzeniami i wyobrażeniami pary młodej.

sesja_slubna_w_gorach_poznan

Morze

Wspaniałym tłem dla plenerowej sesji ślubnej jest morze. Nasze nadbałtyckie plaże są zachwycające, a zdjęcia robione a takim entourage’u są romantyczne, nostalgiczne i po prostu piękne. Wschód czy zachód słońca albo środek dnia; kiedy świeci słońce i gdy niebo spowijają ciemne chmury – nad morzem jest zawsze zjawiskowo. Każda pora roku i pogoda (może z wyjątkiem rzęsistego deszczu i bardzo porywistego wiatru) jest dobra do sesji fotograficznych. Szerokie plaże dają bardzo wiele możliwości, jeśli chodzi o wykorzystanie przestrzeni i zaaranżowanie naprawdę ciekawych scen.

sesja_slubna_nad_morzem_poznan

Łąka lub pole

Wieś oferuje sielskie, romantyczne i piękne widoki. Jedną z bardziej rozchwytywanych ofert, jeśli chodzi o plenerowe sesje ślubne jest ta dotycząca wykonywania zdjęć w otoczeniu łąk i pól. Wspaniale wychodzą przede wszystkim fotografie wykonywanie w okresie letnim. Rośliny są wtedy w pełnym rozkwicie, zboże złoci się na polach, a łąki zachwycają bogactwem kolorów. Sesje na łące lub polu dają duże możliwości. Można w nich wykorzystać różne pojazdy i rekwizyty, albo postawić na naturalność i fotografować małżonków, jak przechadzają się po malowniczej okolicy, trzymając się za ręce.

sesja_slubna_na_lace_poznan

Pałac lub zamek

Pałace i zamki to bardzo popularna sceneria sesji ślubnych. Dzięki zdjęciom robionym w takim miejscu panna młoda ma okazję poczuć się jak prawdziwa księżniczka, a pan młody – jak książę. Piękne stroje, szczęśliwi małżonkowie i wspaniała, imponująca architektura – to połączenie to przepis na sukces. Nierzadko do pałaców przynależą zadbane i rozległe tereny parkowe – one także będą stanowiły atrakcyjne tło dla zdjęć ślubnych.

 

Miasto

Widok przechadzających się po reprezentacyjnych częściach miast świeżo poślubionych małżonków nikogo już nie dziwi. Główny rynek, malownicze centra i klimatyczne arkady lub odrestaurowane kamienice to świetna oprawa dla fotograficznej sesji ślubnej.
Tych kilka pomysłów na miejsca, gdzie może odbyć się sesja ślubna, oczywiście nie wyczerpuje tematu. Tak naprawdę granice, jeśli chodzi o plener, stanowi jedynie wyobraźnia fotografa i państwa młodych oraz możliwości techniczne.

sesja_slubna_w_miescie