10434
post-template-default,single,single-post,postid-10434,single-format-standard,cookies-not-set,stockholm-core-1.2.1,select-theme-ver-5.2.1,ajax_fade,page_not_loaded,menu-animation-underline,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
kllimat_styl_wesela_poradnik

Stylizacja wesela – wystrój sali, klimat wesela, motyw przewodni

Motyw przewodni wesela

Wybranie motywu weselnego, to jedna z pierwszych rzeczy, jakie powinny być uzgodnione przed przystąpieniem do organizacji ślubu. Dlaczego? Ponieważ znacznie ułatwia i przyspiesza cały proces. Przykładowo jeśli za motyw przewodni wybierzemy jakiś kolor nie musimy się długo zastanawiać jakie kwiaty dobrać, jak powinien wyglądać tort, czym ozdobić stoły weselne. Większość odpowiedzi przychodzi sama i oszczędzamy wiele czasu.

 

klimat_wesela

 

Drugą ważna sprawa jest eliminacja błędów i wszelkich zgrzytów. Jeśli nie wybierzemy jednego motywu czy stylu i będziemy tworzyć nasze wesele z różnych elementów, to wcześniej czy później trafimy na jakieś niespójności. Czasem mogą być to małe rzeczy, jak jedna z ozdób, która na sklepowej półce wyglądała bardzo zachęcająco natomiast w połączeniu z resztą – kompletnie nie pasuje. Ozdobę zawsze można łatwo zmienić. Gorzej jeśli przeoczymy coś większego – np. w znacznej mierze ozdabiając salę w stylu rustykalnym, a podając swoim gościom ekskluzywną kuchnie francuską, albo egzotyczne, azjatyckie przystawki.

 

klimat_wesela

Styl klasyczny

Pomimo rosnącej mody na wszelkie nietypowe motywy weselne w stylu dalekich podróży, motywów ekologicznych i rustykalnych albo Star Wars, wciąż najwięcej osób decyduje się na klasyczne, tradycyjne wesele. I nie ma w tym nic złego. W końcu często na polskie wesela zaprasza się setkę (albo i więcej) osób i wujek czy babcia mogą nie wczuć się w klimat tak uwielbianego przez nas Kazachstanu czy fantastycznych książek z krasnoludami.

 

klimat_sali_weselnej

 

Choć do stylu klasycznego będzie pasować większość stylowych rzeczy i spokojnie można dodawać do niego elementy regionalne, rustykalne czy ekskluzywne, to warto jednak postawić na jakiś prosty punkt zaczepny. Może być to określony gatunek kwiatu, owocu lub po po prostu kolor. To znacznie uprości organizację wesela oraz będzie dawać pozytywne wrażenie estetyczne.

 

wystroj_sali_weselnej

 

Warto także zainwestować w różne ozdoby, dodatki i rzeczy, które zachęcą gości do interakcji. Może to być np. wielki, świecący napis LOVE, przy którym wiele par (łącznie z Parą Młodą) będzie chciało mieć zdjęcie, albo w księgę gości, do której każdy będzie mógł się wpisać, a fotograf będzie robił zdjęcia polaroidem na bieżąco (takie rzeczy dostępne także w mojej ofercie).

 

swiecacy_napis_love

Wesele hobbistyczne

Mimo wszystko ślub i wesele to dzień Pary Młodej. Możecie postanowić zorganizować wesele w waszym stylu. Oczywiście najlepiej gdyby było to coś, co obydwoje uwielbiacie. Jeśli pasjonujecie się Japonią to czemu nie zrobić wesele w stylu Kraju Kwitnącej Wiśni i zastawić stół sushi, zieloną herbatą i sake? A może uwielbiacie amerykańskie lata 50’? Prywatny Elvis na scenie powinien być niezłą opcją. Jeśli decydujecie się na weselę tego typu to musicie zwracać ogromną uwagę na szczegóły.

 

styl_wesela_pomysly

 

Takie małe rzeczy jak dobór odpowiednich kolczyków Panny Młodej, podany deser czy odpowiednie dekoracje na stołach, będą stwarzać klimat i czynić go magicznym. Z kolei na takich drobnych niedopasowaniach i nieścisłościach (wystarczy, że na japońskim weselu zabraknie pałeczek i goście zaczną jeść sushi widelcami – cała klimat pryska) najłatwiej jest się wyłożyć i szybko mogą zniszczyć całą zabawę. Dlatego planujmy takie wesele z głową i wychodźmy tutaj od szczegółu do ogółu.

kllimat_styl_wesela
A wy jak zorganizujecie swoje wesele? Idziecie w klasykę, może dodacie jakiś motyw kolorystyczny, czy całkowicie podporządkujecie je swojemu hobby?